נעים להכיר

פסיכותרפיסטית מוסמכת בשיטת EMDR ומטפלת רגשית באמנות

שמי לימור רותם, ואני פסיכותרפיסטית מוסמכת ומנוסה, המטפלת למעלה מעשור באנשים שחוו: משברי חיים, אירועים טראומטיים (PTSD), דיכאון, חרדות, קשיים חברתיים ועוד. מתמחה בטיפול בשיטת ה-EMDR למבוגרים ונוער וטיפול רגשי באמנות לילדים.

בנוסף, בעלת ניסיון של שנים בבריאות הנפש, מקלט לנשים נפגעות אלימות, פנימיות, רווחה, בתי ספר, גנים ובקליניקה פרטית.  

מקבלת בקליניקה פרטית בהרצליה וגם בזום.

סוגי טיפולים שאני מציעה:

 • טיפול פסיכודינמי: טיפול רגשי באמצעות שיחות. מטרת הטיפול לעזור למטופל לשנות את חייו באמצעות הבנה ותובנות לגבי הדפוסים שמלווים אותו במטרה לשנות אותם. הטיפול מושתת על ההבנה שההתנהגות, החשיבה והרגשות מושפעים מחוויות ילדות, דפוסים וחוויות נפשיות לא מודעות ולא מעובדות. 
  במהלך הטיפול המטפל משקף, תומך, מקשיב ועוזר למטופל לראות את הקשר בין האירועים החוזרים בחייו (מודעות) וכך לשנות דפוסים ישנים שתוקעים אותנו ומאפשרים לנו לקחת אחריות ושליטה על חיינו. (הטיפול מומלץ להפרעות חרדה, דיכאון, פוסט טראומה, משברי חיים, בעיות התנהגות ועוד).
 • טיפול EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) 
  גישה טיפולית יעילה וממוקדת לטיפול בטראומה. העבודה הטיפולית נעשית באמצעות גירוי בילטרלי של אונות המוח אשר עושה הקהיה ועיבוד מחדש  לטראומה. השיטה מובילה  לעיבוד מהיר של זיכרונות טראומטיים, וכתוצאה מהעיבוד המהיר היא מביאה להטבה במצב הקוגניטיבי והרגשי ולהקלה ניכרת בסימפטומים התנהגותיים-רגשיים-גופניים. 
  השיטה היא שיטת טיפול אינטגרטיבית שנחקרה רבות והוכחה מחקרית כיעילה בטיפול הן במבוגרים והן בילדים במגוון של תלונות נפשית כגון פוסט טראומה, חרדה, דיכאון, OCD ועוד.
 • טיפול באמנות לילדים/ות: טיפול רגשי לילדים באמצעות אמנות נעשה על ידי סוגים שונים אמנות, יצירה ומשחק. כלים השלכתיים אלה מוכרים לילדים מעולמם היומיומי ועמם קל להם יותר לשתף פעולה. התרפיה מאפשרת לילדים סביבה בטוחה ונעימה להביע את עצמם ואת הסוגיות הרגשיות עימם הם מתמודדים באופן לא שיפוטי, מכיל ומעצים. 
  מטרת הכלים הללו להרחיב את החוויה הטיפולית ודרכם מתאפשרים תהליכים נפשיים עמוקים שעוזרים להפוך חוויות לא מילוליות למילוליות.
  הטיפול עוזר לילדים להתמודד עם מצבי חרדה, פחדים, דיכאון, הפרעת קשב וריכוז , קשיים חברתיים, הפרעת תקשורת, בעיות התנהגות ועוד. כמו כן הטיפול עוזר לילדים לשפר את הביטחון העצמי והדימוי העצמי שלהם, לשפר מיומנויות תקשורת ומיומנויות חברתיות ומעניק להם כלים להתמודד טוב יותר עם משברים, פחדים ומצבי לחץ.
 • הדרכת הורים: כל הטיפולים בילדים מלווה בהדרכת הורים. ההורים הם סוכני השינוי העיקרים בילד/ה, לכן על מנת שהטיפול יצליח מומלץ שיתוף פעולה מצד ההורים.
  במהלך ההדרכה נבין דפוסים וקונפליקטים איתם מתמודד הילד, נבין מה הם צרכיו הרגשיים של הילד, ובשיתוף פעולה נסייע להורים להתמודד עם הילד וקשייו באופן טוב יותר להם ולילד.

השכלה

 • לימודי פסיכותרפיה דינאמית בגישה פסיכואנליטית, מכון מגיד, האוניברסיטה העברית ירושלים.
 • MA.AT תואר שני בתרפיה באמנות - טיפול באמצעות אומנויות, המכללה לאומנויות וחברה.
 • BA תואר ראשון במדעי ההתנהגות, תל אביב.
 • השתלמות בנושא גמילה ומצבים מנטאליים
 • השתלמות בנושא הדרכת הורים וטיפול דיאדי, העמותה לילדים בסיכון
 •  השתלמות בנושא "נפלאות המוח", הבינתחומי הרצליה
 •  לימודי מיינדפולנס, פסיכולוגיה בודהיסטית – המרכז לגוף ונפש.
 • השתלמות בנושא "מודל עיבוד מידע".
 • השתלמות בנושא – עבודה טיפולית בקבוצות ילדים, אדית וגנר.
 •  השתלמות "טיפול בילדים עם אוטיזם ומשפחותיהם".

   emdr

טיפול EMDR לנפגעי 7 באוקטובר, מלחמות וטראומות קשות אחרות

חוויתם אירוע טראומטי ואתם מתקשים להתמודד עם התחושות והתופעות בעקבותיו? טיפול EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) עשוי לעזור לכם תוך זמן קצר יחסית!

מהו טיפול EMDR?

טיפול EMDR הוא שיטת טיפול יעילה ומוכחת לטיפול בטראומות. במהלך הטיפול, המטפל יעזור לכם לעבד את האירוע הטראומטי בצורה בטוחה ומוגנת, תוך שימוש בתנועות עיניים או גירויים חושיים אחרים. טיפול EMDR נמצא יעיל בטיפול במגוון רחב של טראומות, כולל:

* אירועי 7 באוקטובר

* טראומות מלחמה

* תאונות

* פגיעות מיניות

* אלימות

* אסונות טבע

יתרונות טיפול EMDR:

* יעיל ומהיר: טיפול EMDR יכול להביא להקלה משמעותית בתסמינים תוך זמן קצר יחסית.

* מוכח מדעית: טיפול EMDR נתמך על ידי מחקרים רבים שהוכיחו את יעילותו.

* מתאים לכל הגילאים: טיפול EMDR מתאים לילדים, מבוגרים ונוער.

* בטוח ומוגן: טיפול EMDR מתבצע בצורה בטוחה ומוגנת תוך שימת דגש על צרכי המטופל.

למי מיועד טיפול EMDR?

טיפול EMDR מיועד לכל מי שחווה אירוע טראומטי, בין אם לאחרונה ובין אם לפני זמן רב. הטיפול מתאים במיוחד לחיילים וחיילות, כולל חיילי מילואים, וכן לנפגעי פסטיבל הנובה.

אם אתם חווים תסמינים כגון:

* קשיי ריכוז

* חרדות

* דיכאון

* פלאשבקים

* סיוטים

* קשיי שינה

* רגשות אשמה

* הימנעות

* קשיים במערכות יחסים

ייתכן שטיפול EMDR יוכל לעזור לכם!

צרו קשר עוד היום עם לימור רותם, פסיכותרפיסטית מנוסה, המתמחה בשיטת EMDR, המציעה טיפול מקצועי ואישי תוך הקשבה מלאה לצרכים שלכם. חברה בעמותתת EMDR ישראל. ספקית מורשית של משרד הביטחון והביטוח הלאומי לצורך קבל החזרים.

צרו קשר  בוואטסאפ - לחצ.י כאן

או מלא.י טופס יצירת קשר

אל תתמודד.י עם הטראומה לבד! ניתן לעזור לכם לרפא ולשקם את חייכם.


התהליך הטיפולי

הטיפול מאפשר הבנה של מקור הקשיים ומוביל לצמיחה, הקלה רגשית, התנהגותית וחשיבתית

טיפול רגשי למבוגרים הוא טיפול המבוסס על תיאוריות פסיכולוגיות ומחקרים. הטיפול מבוסס על אמון וקשר שנבנה בין המטפל למטופל, ובמצעותו ניתן להגיע לרבדים עמוקים בנפשנו, מקומות אליהם קשה לעתים להתקרב או לבטא אותם באמצעות מילים, להכיר בדפוסים אשר מגבילים אותנו, לשחרר אותם מאתנו ולהתחבר לכוחות שלנו.

 מטרת הטיפול לסייע לאנשים בביטוי עצמי, שיפור איכות החיים, להקל במצבים של קונפליקטים וקשיים ולהוביל לצמיחה ולקידום אישי.

התהליך הטיפולי הוא מסע משותף של המטפל והמטופל: המטופל לומד להכיר את עצמו ואת עולמו הפנימי ללא ביקורת ושיפוטיות. המטופל בוחר אם לשוחח או ליצור וכך מסגל לעצמו דרכים יעילות יותר לשינוי, צמיחה ורווחה אישית.

בטיפול עם ילדים שמתקשים להביע את עצמם באופן מילולי נעשה שימוש באמנות ומשחק. כלים השלכתיים אלה מוכרים להם מעולמם היומיומי ועמם קל להם יותר לשתף פעולה. מטרת הכלים הללו  להרחיב את החוויה הטיפולית ודרכם מתאפשרים תהליכים נפשיים עמוקים שעוזרים להפוך חוויות לא מילוליות למילוליות.

כל הטיפולים בילדים מלווה בהדרכת הורים. ההורים הם סוכני השינוי העיקרים בילד/ה, לכן על מנת שהטיפול יצליח יש צורך בשיתוף פעולה מלא מצד ההורים.

למידע נוסף - אשמח לשוחח אתכם.


מאמרים מקצועיים

 • סיכום הרצאתה המרתקת של ד"ר נעמי אפל - על תפקיד ההורים בהגברת הערך העצמי והמסוגלות העצמית בקרב ילדים

  לאחרונה הייתי בהרצאתה המצוינת של ד"ר נעמי אפל בנושא "הגברת הערך העצמי והמסוגלות העצמית בקרב ילדים - התפקיד ההורי". הנה כמה נקודות חשובות מההרצאה:קודם כל חשוב להבין את ההבדל בין שני המושגים בתחום–...

  קראו עוד
 • ילדים בעלי כישורים חברתיים יצליחו להשפיע יותר ולהתמודד טוב יותר עם לחץ חברתי

  כולנו רוצים שהילדים שלנו יהיו "מקובלים" בחברה. כבר מגיל צעיר אנחנו מלמדים את ילדינו להתנהג יפה לחברים, לחלוק, לוותר, להתאפק ועוד. תהליך החברות (תהליך של התנסות חברתית ותרבותית המקנה ליחיד כללים וערכים בחברה בה הוא...

  קראו עוד
 • זה לא קל לביצוע, אבל סביבה שמכילה את התוקפנות של הילד היא שמאפשרת לה להישאר ככוח חיובי

  ירדן בן ה-10 (שם בדוי) נשלח לטיפול רגשי באמצעות אמנות בשל התנהגות אלימה בכיתה וביטוי אלימות מילולית כלפי מוריו. לאחר מספר פגישות היכרות עם ירדן ויצירת הקשר הטיפולי והאמון בינינו, ירדן החל להביע את קשייו הרגשיים באמצעות...

  קראו עוד
 • רק ילד שקיבל הזדמנות לעשות לעתים את בחירותיו שלו, גם במחיר כישלון, יגדל להיות ילד שמאמין בעצמו

  כל הורה כמעט מכיר את המשפט השגור בפי הילדים הקטנים יותר: "אתם לא מחליטים עליי". אלא שהאמת היא שונה כמובן. מהרגע שבו התינוק מגיח לאוויר העולם, אנו ההורים "מחליטים עליו". מדוע? כי לרוב אנו באמת יודעים -  או לפחות מאמינים...

  קראו עוד
 • קשה לבן אדם מן השורה להבין עד כמה פעולות בסיסיות הן קשות ומאתגרות עבור ילד או נער בעל הפרעת קשב

  כמה חשוב לראות, להבין ולהתחשב בילדים עם הפרעת קשב וריכוז (ADD ו-ADHD). ילדים אלה מרגישים לעתים קרובות אשמה ותסכול - וסובלים עקב כך מדימוי עצמי נמוך. כל אלה גורמים להם ללחץ ומתח שמקצין את התסמינים של הפרעת קשב.קשה לבן אדם מן...

  קראו עוד
 • מאמר שפורסם במקומני רשת לוקאל בהרצליה ורעננה לקראת החזרה מהחופשה הארוכה

 • הורים שמצפים כי ישלחו את הילד לטיפול ללא מעורבותם והוא ישוב אליהם "מתוקן" - צפויים להתאכזב

  כשהילד מגיע לטיפול רגשי הוא עושה זאת בדרך כלל ביוזמת הוריו, המזהים את קשייו ומבקשים לסייע לו באמצעות איש מקצוע.  אלא שבכך אין די: טיפול רגשי אפקטיבי לילדים מחייב לא רק את הגעת הילד עצמו לטיפולים, אלא גם את מעורבות ההורים...

  קראו עוד
 • החזרה למסגרות הלימוד לא תמיד קלה לילדים. ככה תסייעו להם בתקופת המעבר

   החופש הגדול כבר מאחורינו, ואנו בעיצומה של החזרה למסגרת בית הספר או הגן. המעבר מהחופשה למסגרות הלימוד לא תמיד קל לילדים, שהתרגלו בינתיים לרבוץ חלק ניכר מן היום מול הטלוויזיה, האקס-בוקס או האייפד. הנה 5 טיפים קצרים לימי...

  קראו עוד
 • טיפול רגשי מאפשר לכל אדם למקסם את איכות חייו. מהו טיפול רגשי בהבעה ויצירה?

  טיפול רגשי נועד לתת מענה לקשיים רגשיים, התנהגותיים, לימודיים, בריאותיים וכדומה אצל הילד המטופל. מטרת הטיפול היא לנסות ולהתמודד עם הבעיה הפוגעת בבריאותו או תפקודו של האדם  באמצעים שונים דוגמת קשר מילולי בין המטפל למטופל...

  קראו עוד
 • מהפנייה והבירור הראשוני ועד לסיום הטיפול - כך מתבצע התהליך

  טיפול באמנות הנו שיטה בפסיכותרפיה. בשיטה זו נעזר המטפל באמנות בתהליך הטיפולי מתוך מטרה לסייע למטופל להתמודד עם קשיים רגשיים. טיפול באמנות אפקטיבי במיוחד אצל ילדים שחווים משברים, קשיים רגשיים וטראומות. המטפל משתמש בתהליך...

  קראו עוד
 • הימים שלפני החזרה לספסל הלימודים מהווים עבורנו, ההורים, הזדמנות נהדרת ל"סגירת מעגל". הטיפים שלי

  אז ממש עוד רגע מסתיים לו החופש הגדול וכולם חוזרים למסגרות, כולל ההורים. חלק מהילדים חוזרים למסגרות המוכרות והישנות שלהם וחלקם למסגרות חדשות. באופן לא מפתיע, רובם ככולם מתרגשים לקראת השינוי, אולם יש ילדים שהשינויים...

  קראו עוד
 • ילד שמרגיש אהוב ומוערך, לא משנה מה קרה, מה עשה או מה יקרה בעתיד - ירגיש בטוח בעצמו

  הורים פונים אליי ומבקשים עצות בנוגע לחיזוק ביטחונו העצמי של ילדם. להורים תפקיד חשוב ביצירת ביטחון עצמי אצל ילדם. ילד שמרגיש אהוב ומוערך, לא משנה מה קרה, מה עשה או מה יקרה בעתיד - ירגיש בטוח בעצמו.אז איך עושים את זה? ראשית �...

  קראו עוד
 • רכישת שפה היא הבסיס לכישורים החברתיים המערבים תקשורת מילולית, שיחה ודיבור

  הקניית מיומנויות חברתיות חשובה מאוד לכל ילד, אך לילדים על הספקטרום האוטיסטי זהו תחום חשוב עוד יותר. במסגרת עבודתי בגני תקשורת, אני אחראית על המערך החברתי של הילד. העבודה עם הילדים נעשית בקבוצות, בזוגות, באופן...

  קראו עוד

צרו קשר

מוזמנים ליצור קשר :)


אפשר לשלוח גם הודעת וואטסאפ למספר 052-8137733 או לשלוח דוא"ל לכאן - ואני מבטיחה לחזור בהקדם.

* אנא הקלידו שם
* אנא הקלידו טלפון
אנא הקלידו אימייל
אנא הקלידו פרטים