טיפול רגשי באמנות למבוגרים

טיפול רגשי באמצעות אמנות למבוגרים הוא טיפול רגשי עוצמתי, המשלב בתוכו שיחות ויצירה בהתאמה למטופל

טיפול רגשי באמצעות  אמנות למבוגרים הוא טיפול רגשי עוצמתי, המשלב בתוכו שיחות ויצירה בחומרים שונים בהתאם לצרכי המטופל. זהו  טיפול מבוסס תיאוריות פסיכולוגיות ומחקרים, העושה שימוש באמצעים לא מילוליים על מנת להביע רגשות, קונפליקטים וקשיים. 

חשוב להבין כי אין צורך לדעת לצייר או ליצור. יש מקרים בהם המטופל  בוחר לדבר ויש טיפולים שבהם המטופל בוחר ליצור. לעתים הטיפולים משולבים שיח ויצירה. הטיפול מובל על ידי המטופל עצמו, מבחינת אופי הטיפול והשיח. 

כוחה של האמנות טמון בתהליך היצירה עצמו ובקשר שנוצר בין המטפל למטופל. בשונה מטיפול פסיכולוגי, בטיפול באמנות מלבד המלים והשיחה בין המטופל והמטפל, ישנה גם היצירה שמהווה ערוץ נוסף שנוכח בחדר - מעין גוף שלישי הנוכח בחדר המשמש כצוהר לעולמו הפנימי של המטופל.

באמצעות תהליכי היצירה והחומרים ניתן להגיע לרבדים עמוקים בנפשנו, מקומות אליהם קשה לעתים להתקרב או לבטא אותם באמצעות מילים. האמנות עוקפת את השכבות המודעות שלנו ובעזרת המטפל נוצר פתח המאפשר לגעת במקומות כואבים או במקומות שלא תמיד אנחנו מודעים להם. 

הטיפול מתקיים בחדר טיפולים עם חומרי אמנות באופן פרטני ומטרתו לסייע לאנשים בביטוי עצמי, שיפור איכות החיים, להקל במצבים של קונפליקטים וקשיים ולהוביל לצמיחה ולקידום אישי.